2   +   9   =  

Geçtiğimiz yıl Cannes Film Festivali’nde kazandığı Altın Palmiye’nin ardından, adını gittikçe daha sık duymaya başladığımız Parazit (Parasite, Bong Joon-ho, 2019), bir HBO dizisine dönüşüyor.

Yönetmen Bong Joon-ho’nun Adam McKay’le ortaklaşa giriştiği projenin filmin devamı mı, yoksa yeniden çevrimi mi olacağı henüz belli değil. Bildiğimiz tek şey dilinin İngilizce, formatının mini dizi olacağı. Hollywood Reporter’ın belirttiğine göre teklif aşamasında Netflix’le ciddi bir rekabete giren HBO sonunda projeyi kapmayı başarmış.

Yakın zamanda filmin siyah beyaz bir versiyonunun da yayınlanacağını açıklayan Bong Joon-ho, geçtiğimiz hafta “Yabancı Dilde En İyi Film” dalında kazandığı Altın Küre Ödülü’nün ardından önümüzdeki Pazartesi günü adaylıkları açıklanacak Oscar’ı beklemeye koyuldu. Filmin “En İyi Film” ve “En İyi Yönetmen” de dahil olmak üzere birden fazla adaylık kazanmasına kesin gözüyle bakılırken “Yabancı Dilde En İyi Film” dışında herhangi bir dalda kazanması sürpriz sayılacak.

Dünya çapındaki 130 milyon dolarlık hasılatıyla şu ana kadar Bong Joon-ho’un en fazla hasılat yapan filmi olma unvanını kazanan Parasite, yönetmenin diziye çevrilmesi planlanan tek filmi değil. 2013 yapımı Snowpiercer da şu sıralar TNT’nin elinde diziye uyarlanıyor. Öte yandan Bong, projeye dahil olmayacak.


Kaynak: Consequence of Sound