6   +   8   =  

İlki 2018’de gerçekleştirilen Jam Session, bu yıl Mart ayı boyunca 8 farklı mekânda toplam 14 etkinlik sunuyor. Program kapsamında, biri akustik olmak üzere, toplam 3 söyleşi de bulunuyor. Geçen yıl yalnızca Kadıköy mekânlarında gerçekleşen etkinlik serisi, ikinci yılında Avrupa yakasındaki mekânlara uzanarak kentin iki yakasını müzikle birbirine bağlıyor.

Jam Session 2019

Jam Session sahnesi, 28 Şubat’ta Duman grubundan tanıdığımız Kaan Tangöze‘nin solo akustik performansıyla açıldı. 1 Mart’ta yeni nesil kent ozanlarından Can Güngör‘ün ve Montreux Caz Festivali’nden ödülle dönen Islandman‘in Bant Mag. Havuz/Bina’daki performanslarıyla devam etti. 6 Mart’ta Avrupa yakasına uzanıp Backyard’da rock, pop ve funk cover’larıyla bilinen Fuzuli‘yi ağırladı. Ardından da 7 Mart’ta yine Bina’da oyuncu Şebnem Bozoklu‘yla 1990’lı yılların televizyon programları hakkında gerçekleştirilen söyleşiye ev sahipliği yaptı. Haftanın son etkinliklerinde de dinleyicileri Buddha Sahne’nin müdavimlerinden Nefes ve Matmazel‘in performanslarına davet ediyor.

Jam Session’ın ikinci haftasında jazz ve funk cover’larıyla bilinen Six Pack‘in performansı ve memleketin erken YouTube fenomenlerinden Batesmotelpro‘nun söyleşisi bulunuyor. Üçüncü haftada “Doğu’nun ağırbaşlı enstrümanlarını Batı’nın ahlaksız elektronik altyapılarıyla çalan” Nusaibin, hem grup elemanlarıyla hem de müzikleriyle farklı kültürleri ve coğrafyaları birleştiren No Land ve progresif rock doğaçlamalarını neredeyse arşa çıkarıp kült mertebesine ulaşan Nekropsi sahneye çıkıyor.

Son haftada ise Fuzuli‘nin ikinci konserinin yanı sıra Yedinci Ev grubunun solisti olarak tanınan ve hip hop müzisyeni Elçin Orçun‘la yaptığı düetle dikkat çeken Birkan Nasuhoğlu, daha önce Model grubunun vokalistliğini üstlenen ve çalışmalarına solo devam eden Fatma Turgut ile son dönemin en yetenekli müzisyenlerinden Evrencan Gündüz‘ün performansları bulunuyor. Üçüncü cemre toprağa artık düştüğüne göre, dışarı çıkmanın zamanı geldi.

JAM SESSION – PROGRAM (8-30 Mart)

Nefes** 8 Mart Cuma, 23.00. @Buddha Sahne
Matmazel** 9 Mart Cumartesi, 23.00. @ Buddha Buddha Sahne

Six Pack* 13 Mart Çarşamba, 22.30. @Moda Kayıkhane
Batesmotelpro (söyleşi) 14 Mart Perşembe, 20.30. @Aksi

Nusaibin 21 Mart Perşembe, 22.00. @Arka Oda
No Land** 22 Mart Cuma, 22.00. @Karga
Nekropsi* 22 Mart Cuma, 22.30. @Salon İKSV
Nekropsi* 23 Mart Cumartesi, 22.30. @Salon İKSV

Fuzuli 27 Mart Çarşamba, 21.30. @Backyard
Birkan Nasuhoğlu (akustik söyleşi) 28 Mart Perşembe, 19.00. @Aksi
Fatma Turgut* 29 Mart Cuma, 22.30. @Moda Kayıkhane
Evrencan Gündüz* 30 Mart Cumartesi, 22.30. @Moda Kayıkhane

*Biletli konser, biletler Biletix’te.
**Biletli konser, biletler kapıda.